بلندترین داستان غدیر

این کتاب به صورت پرسش و پاسخ بین یك جوان ایرانی و صحابی پیامبر صلی الله علیه و آله است به صورتی ساده، امّا كوبنده كه به آشكار كردن حقایق كتمان شده ی غدیر و برنامه ریزی اصحاب سقیفه برای كتمان آن، از لحظه ی شكل گیری واقعه ی غدیر تا زمان راوی (ماجرای دو صحیفه ی ملعونه ، نقش عایشه در این جریانات و…) به نحوی روشن، كامل و بی پروا می پردازد.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام علی
موضوع فرعی : غدیر
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 27
شابک : 9789643970833
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 112 صفحه
وزن کتاب : 135 گرم
معرفی کتاب

یک جوان کنجکاو ایرانی در شهر مدائن به محضر صحابی گرانقدر پیامبر به نام حذیفه یمانی می رسد. حذیفه به فرمان امیرالمومنین حاکم مدائن است و اکنون این جوان پس از 25 سال حکومتِ سه خلیفه اول، با پرسش در مورد « امیرالمومنین حقیقی» سوالاتی را مطرح می­کند که حذیفه را به سخن وا­ می دارد و حذیفه بلندترین و کامل­ترین داستان واقعة غدیر را با ذکر جزئیات بسیاری نقل می کند.

ذکر اسناد و مدارک این روایت و همچنین روایت های دیگر در پانویس و ادامه داستان پس از روز غدیر تا شهادت آن جوان در جنگ جمل از امتیازات کتاب به شمار میرود و ویژگی خاصّ آن ، جدا از صراحت در نقل حدیث راوی ذکر منابع آن و شرایط زمانی و مکانی راوی حدیث، توسط نویسنده ی کتاب می باشد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

ما اکنون بلندترین روایت از واقعه غدیر را پیش رو داریم که شامل ناگفته‌های بسیاری از زوایای مختلف آن است. آنچه در این حدیث بلند آمده ثمره سوالات یک جوان کنجکاو و پرشور ایرانی است که در شهر بزرگ مدائن در محضر صحابی گرانقدر پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله حذیفه یمانی مطرح کرده است.
این صحابی دانشمند نیز بعنوان بزرگترین اتمام حجت در عمر خود، بی‌پرده حقایق زیر خاک مانده غدیر و دشمنانش را بر زبان آورده؛ و مقارن طلوع دوباره خورشیدِ غدیر، زنگارهای بیست و پنج ساله را زدوده است.
جا دارد از دور دستهای زمان، از حذیفة بن یمان تشکر نماییم که در سن کهولت و با تحمل زحمت، این داستان بلند را در پاسخ به سوالات یک جوان ایرانی با تمام جزئیاتش بیان نموده، که هر بخش آن پرونده‌هایی از گذشته اعتقادی ما را می‌گشاید و آگاهی دو چندان نسبت به آنچه تا کنون درباره آنها می‌دانسته‌ایم در صفحات عقیده ما می‌افزاید.
از آن جوان ایرانی نیز تشکر می‌کنیم که از بین آن جمعیت به خواب رفته در اثر تبلیغات سقیفه، این گونه آگاهانه تاریخ دینش را دنبال کرده است. در حقیقت او بانی شده تا چنین حقایقی از لسان یکی از معتمدترین اصحاب پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله بازگو شود و ما پس از هزار و چهارصد سال ثمره شیرین آن را ــ که به عظمت یک تحقیق تاریخی است ــ در قلب خود احساس کنیم.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست